Postępowanie po zabiegu.

Postępowanie po zabiegu usunięcia stulejki

Po zabiegu otrzymamy leki stosować wg zaleceń lekarza informacja o dawce i ilości powinna być na wypisie ze szpitala lub recepcie. Zapewne zostaniemy pouczeni o potrzebie zażywania leków przeciwbólowych. Obowiązuje zakaz stosunków płciowych przez okres 1 miesiąca!

Po zabiegu będziemy mieli na penisie opatrunek. Należy zapytać kiedy mamy go zmienić. Najczęściej chirurg zabroni nam zmiany szybszej niż po 24h. Opatrunek jest tak zrobiony że umożliwia oddawanie moczu.

Po zabiegu możliwe jest niewielkie krwawienie toteż jeśli opatrunek nasiąknie krwią trzeba będzie go zmienić. Penisa należy nosić w pionie co ma sprawić ze opuchlizna po operacyjna szybciej ustąpi i nie powinny mieć miejsca krwotoki.

Gdy po 24h przyjdzie czas na zmianę opatrunku miejmy przy sobie płatki kosmetyczne i bandaż a do tego także plaster do opatrunków najlepiej papierowy – trzyma wystarczająco mocno i bez problemu się go odrywa od skóry.

Jak należy zrobić opatrunek: przykładamy do penisa płatki kosmetyczne po obu jego stronach owijamy bandażem nie za mocno! I przyklejamy bandaż taśmą papierową najlepiej po całym obwodzie wtedy mamy pewność ze opatrunek się nie rozpadnie. Następnie musimy zapobiec ściąganiu opatrunku - jego zsuwaniu się z penisa. Dlatego penisa odchylamy do pionu i naklejamy 4 cm pasek plastra tak by jego część przykleiła się do opatrunku a druga do trzonu penisa z drugiej strony robimy to samo. Sprawi to że opatrunek będzie się trzymał na miejscu. Pamiętajcie by nie zrobić tego za mocno.

Płatki kosmetyczne można nasączyć rivanolem – żółta ciecz o działaniu antybakteryjnym. Pozwoli na szybsze zejście opuchlizny po znieczuleniu.

Po każdym oddawaniu moczu zmieniaj opatrunek a napletek odciągnij delikatnie bez gwałtownych ruchów! A następnie obmyj tu w zależności od tego co powie lekarz. Jedni karzą opłukiwać penisa tylko wodą inni wodą utlenioną a jeszcze inni wodą z szarym mydłem jest też możliwość obmywania go roztworem rivanolu. Stosuj się do zaleceń Swojego Lekarza!

Penisa na koniec przyklejamy taśmą tak by utrzymywał się w pozycji pionowej.

Przestrzegajcie zaleceń lekarza utrzymujcie penisa w czystości i wszystko szybko wróci do normy

Wszelkie informacje zamieszczone na stronie mają tylko i wyłącznie znaczenie informacyjne. Nie mogą być traktowane jako porady lecznicze.

Następny artykuł:

Ewentualne problemy po zabiegu