Przebieg zabiegu

Zabieg usunięcia stulejki

Po wizycie kolejno u lekarza pierwszego kontaktu następnie u specjalisty - Urologa trafiamy do szpitala najczęściej w dniu zabiegu.

Wcześniej lekarz pouczy o zakazie przyjmowania jakichkolwiek leków przeciwbólowych w dniu zabiegu. Do szpitala zabieramy klapki i piżamę w naszym przypadku dobrze jest też zabrać slipki lekko obcisłe oczywiście czyste.

Następnie rejestracja wypełniamy kilka stron dokumentów zaznaczając jakie leki przyjmowaliśmy u jakich lekarzy ostatnio byliśmy jakie przeszliśmy choroby itd. Wszystko to po to by uniknąć jakiegoś błędu np. podania leku na który jesteśmy uczuleni.

Po rejestracji pielęgniarka wskaże nam miejsce oczekiwania na zabieg. Po uprzednim wkłuciu welfronu który to będzie potrzebny jeśli coś miało by pójść nie tak. Umożliwia on szybkie podanie kroplówki czy odpowiednich leków. Jest to standardowa procedura nie ma co się tym przejmować.

W końcu wyjdzie do nas ktoś kto zaprosi Nas na sale operacyjną.

Spore pomieszczenie na środku stół operacyjny nad stołem dwie specjalne lampy. Proszeni jesteśmy o zdjęcie piżamy i położenie się na stole operacyjnym. Jest raczej wygodnie pod głową mamy poduszkę i tak w samej koszulce czekamy na pojawienie się chirurga specjalisty któremu towarzyszyć będzie jeden asystent.

No i się zaczyna, chirurg obejrzy raz jeszcze penisa zaplanuje jak poprowadzić cięcia. Penisa przemyje się jakimś środkiem dezynfekującym a następnie przystępuje się do podania znieczulenia w formie zastrzyków. To będzie trochę bolało ukucie a potem takie uczucie rozpierania jednak szybko zaniknie bo środek znieczulający działa po prostu idealnie. Czas na Cięcie nie czujemy wtedy nic a najgorszym momentem jest przecięcie małej tętniczki poleje się trochę krwi ale krwawienie szybko zostanie zatamowane. Pamiętajcie robią to profesjonaliści.

Następnym etapem jest zakładanie szwów. Tu pod koniec możemy czuć małe ukłucia podobne do tych przy zastrzyku znieczulającym i to już koniec. Pierwszy i najtrudniejszy etap likwidacji stulejki mamy za sobą!

Chirurg pouczy nas jak postępować z penisem założy opatrunek i zostaniemy odesłani do domu albo na sale jeśli zostaniemy na noc w szpitalu.

Wszelkie informacje zamieszczone na stronie mają tylko i wyłącznie znaczenie informacyjne. Nie mogą być traktowane jako porady lecznicze.

Następny artykuł:

Postępowanie po zabiegu