Stulejka wstydliwy problem...

Stulejka

Wiele z osób dotkniętych tym schorzeniem nie poddaje się latami leczeniu bo się po prostu wstydzą. Osoby młodsze boją się powiedzieć o tym problemie rodzicom, osoby starsze najczęściej boją się reakcji ich najbliższego otoczenia. I zamiast dać sobie szansę na pełny powrót do zdrowia, udając się do lekarza uciekają przed problemem udając że wszystko jest w porządku. Obie postawy są oczywiście jak najbardziej niewłaściwe! Jeśli jesteś nastolatkiem i masz problem ze stulejką to pierwszą Osobą zainteresowaną tym problemem powinni być rodzice gdyż to najprawdopodobniej w wyniku ich błędu lub zaniechania (np. nie poddania Cię leczeniu już w dzieciństwie, nieprzekazania niezbędnych informacji dotyczących higieny miejsc intymnych itd.) masz dziś ten problem. Poza tym jak można wstydzić się rodziców? Przecież jak byłeś mały to Oni nie raz nie dwa zmieniali Ci pieluchy kąpali i na pewno nie zaskoczy ich to co masz między nogami. Wstydzisz się Lekarza zapominając że lekarz jest dla Ciebie nie Ty dla niego. Lekarz jest po to by Ci pomagać skończył długie i trudne studia po to by pomagać ludziom takim jak Ty. Boisz się że pójdziesz do lekarza pierwszego kontaktu w małej miejscowości i nagle wszyscy dowiedzą się o Twoim problemie – pamiętaj że lekarzowi możesz zaufać jest on zobowiązany do zachowania pełnej tajemnicy wiąże go bowiem: tajemnica zawodowa. Często martwicie się „Co ludzie powiedzą?” to skwituje bardzo krótko a kogo to obchodzi?! To Twoje życie Twoje zdrowie, potrzebujesz lekarza idź do niego nie zwlekaj.

Tak wygląda droga od wykrycia problemu stulejki do jego usunięcia:


1.Przeczytałeś materiał na tej stronie i stwierdzasz że pewnie coś jest nie tak z Twoim penisem. Podejrzewasz stulejkę.
2.Udajesz się do Lekarza pierwszego kontaktu z którym dzielisz się wątpliwościami. Pokazujesz jak "To" wygląda lekarz stwierdzając stulejkę wypisze Ci skierowanie do specjalisty – Urologa.
3.Wizyta u Urologa. Lekarz poprosi Cię o opisanie problemu a potem o okazanie penisa dokona szybkiego badania i stwierdzi co jest nie tak i co należy z nim zrobić. Porozmawiaj z lekarzem o tym jak wygląda zabieg, jakiego typu zabieg będzie przeprowadzony tak byś wyszedł z gabinetu bez żądnych pytań czy wątpliwości.
4.Następnie szpital i zabieg który trwa ok. 30minut potem udajemy się do domu albo zostajemy w szpitalu na dzień obserwacji.
5.Rehabilitacja czyli proces gojenia się ran i odpowiednich ćwiczeń napletka.
6.Stulejka to już przeszłość!

Wszelkie informacje zamieszczone na stronie mają tylko i wyłącznie znaczenie informacyjne. Nie mogą być traktowane jako porady lecznicze.

Następny artykuł:

Przebieg zabiegu